Хто повідомляє: екоактивіст, організатор сортувальної станції “ДроЕко.Логічний” Святослав Степ’як у коментарі Дрогобич.City

Подарунки отримали переможці та активні учасники

Екоактивісти, а саме громадська організація “Бери і слав”, яку представляє подружжя Наталії та Сергія Стародубців, та член ГО “Прорив-місто” Святослава Степ’як, організували конкурс у Дрогобицькій гімназії №5. Школярі мали виготовити виріб з вторсировини, зробити плакат про правила сортування, намалювати малюнок “Екосвідомість: мій вибір сьогодні” або зняти відео в Тік-Ток про важливість сортування відходів і розв’язання проблеми зі сміттям.

Нагородження переможців та заохочувальні призи

 

Обирали переможців члени громадських організацій “Бери і слав” Наталія Стародубич та “Прорив-місто” Святослав Степ’як, також вчителька біології гімназії №5 Аліція Чайківська, директор Віталій Лесик і троє представниць учнівської молоді.

Переможцями стали:

  • у номінації “відео в Тік-Ток” переміг Дмитро Ковальчук з 5-Б класу, йому дали набір блогера;

  • за найкращий виріб з вторсировини учень 6-Б класу Ярослав Бемба отримав браслет Mi Band 6;
  • у конкурсі плакатів перемогла Поліна Пацула, дівчина виграла портативну музичну колонку;
  • у конкурсі малюнків Христина Пріцак з 5-А класу здобула приз – флешку на 128 Гб.

Малюнок Христини ПріцакНадано організаторами

Робота Поліни Пацули
Роботи переможців

Також було чотири заохочувальні призи й грамоти від громадської сортувальної станції “Дро Еко.Логічний”. Їх давали за активну участь у кількох номінаціях та цікаві роботи. Учень 7-Б класу Іван Пріцак та Модрицька Христина з 6-Б отримали набір багаторазових торбинок та мило ручної роботи. А Софії Білинській з 8-А класу та учню 6-А Миколі Кивацькому подарували багаторазове силіконове горня-трансформер.

Робота Івана Пріцака

Роботи Миколи Кивацького
Роботи, за які отримали заоохочувальні призи

Сертифікати за активну участь отримали Вероніка Іваненко й Марія Юроца з 5-А класу та Марія Клименко з 6-Б класу. Всього нагородили 11 дітей.

“Обирати переможців виявилося не так легко, як здавалося, бо було багато класних робіт і думки журі відрізнялися. Хотілося кільком зразу дати один приз. Врешті-решт, обирали переможців за кількістю голосів“, – зауважив Святослав Степ’як.

Сортувальний майданчик облаштують у червні

Конкурс у Дрогобицькій гімназії №5 відбувся у межах проєкту створення сортувальної станції біля школи. Святослав Степ’як каже, що з квітня почнуть облаштовувати станцію і майданчик. Скоріш за все, завершать роботу у червні.

“У нас є місце на вулиці біля гімназії, ми вже обрали матеріали й приблизно підрахували бюджет. Начальник відділу освіти Віталій Вовків пообіцяв допомогти нам фінансово. Плануємо навчити старшокласників сортувати відходи, щоб вони потім показували приклад молодшим і навчили їх. Бо ж дітям між собою комунікувати легше, ніж з дорослими, я думаю”, – додає екоактивіст.

Святослав Степ’як каже, що з дітьми у сфері сортування сміття та екології працювати набагато легше та результативніше.

“Забруднене довкілля шкодить перш за все нам самим. Адже природа – це наш дім і ми самі обираємо, в яких умовах нам жити. Проблеми забруднення середовища є актуальною на лише у Дрогобичі чи навіть в Україні, а й по всьому світу. А основа – це наші звички. Міняти звички людей доволі важко, тому стараємося привернути увагу суспільства різними заходами, наприклад, кличемо на толоки. Але з власного досвіду – найлегше (хоч і доволі довго) працювати з дітьми та виховувати молоде покоління, яке будуватиме наше майбутнє”, – зазначає екоактивіст.