У Дрогобичі екоактивісти на базі гімназії створюють міністанцію з сортування сміття: як це буде

У Дрогобичі популяризують сортування сміття. Тут на базі Гімназії №5 встановлять баки для відсортованої сировини та придбають преси для стиснення пластикових пляшок.

Це стало можливим завдяки співпраці громадської організації “Бери і Слав”, яку представляє подружжя Наталії та Сергія Стародубців та активіста Святослава Степ’яка, засновника громадської сортувальної станції “Дро Еко.Логічний”, представника ГО “Прорив-Місто”. Спільний проєкт організатори представили 27 грудня у Дія Центрі.

Як виникла ідея спільної праці

Про спільну працюПро спільну працюАвтор: Лілія Пузанова

Як все починалось і як на базі Гімназії №5 можна сортувати сміття? Тут допомогла Екологічна Ініціатива фонду “Відродження”, за якою запустили новий конкурс для підтримки екоорганізацій Півдня та Сходу України. Громадська Організація “Бери і Слав” саме з такої території, адже заснувались у 2021 році у місті Берислав Херсонської області. Звідки й назва організації. Але у 2022 році, через війну Наталія та Сергій Стародубці, які й представляють ГО, евакуювались до Дрогобича й продовжують тут свою діяльність, зокрема екологічну. Адже фонд “Відродження” підтримує екологічні ініціативи тих організацій, які досі перебувають на сході та півдні України або змушені були переміститися у зв‘язку із воєнною агресією росії проти України, але зацікавлені у реалізації своїх довкіллєвих ініціатив у доступний і безпечний спосіб.

Тож, разом з дрогобицьким активістом Святославом Степ’яком вирішили спільно працювати над створенням сортувального майданчика на території Гімназії № 5 імені Героя України Сергія Кульчицького Дрогобицької міської ради.

Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансування Швеції.

Наталія відзначила, що у Дрогобичі реалізовано багато цікавих проєктів та місто розвинене.

“Ті проєкти, які ми лише ініціювали у себе вдома перед війною, наразі у Дрогобичі вже реалізовані, наприклад сортування сміття. Тому, вважаю, ці починання треба підтримувати й продовжувати й це дуже важливо”, — говорить Наталія Стародубець.

Презентація проєктуПрезентація проєктуАвтор: Лілія Пузанова

“Трапилась нагода у своїй рідній школі, а я є випускником Гімназії № 5, зробити щось класне для кожного й для міста загалом. Проблема в тому, що культура поводження з побутовими відходами у нас відсутня, й це треба виправляти. Мета проєкту – розвинути цю культуру поводження з відходами за залученням учнів та вчителів на території міста й громади”, — зазначив Святослав Степ’як.

Що саме створять у гімназії

Обговорення проєкту разом з дирекцією школиОбговорення проєкту разом з дирекцією школиАвтор: Лілія Пузанова

Гімназію № 5 обрали з декількох причин. На її базі не лише проводяться різноманітні змагання й конкурси, її відвідує досить велика аудиторія як місцевих жителів, так і переселенців. Тож досвід сортування сміття може стати не лише корисним у Дрогобичі, а й позитивно позиціювати громаду за її межами.

Планується, що у гімназії відбудуться консультації, навчання, майстеркласи для підвищення екосвідомості, як для учнів, так і вчителів та батьків. Це про формування звички сортувати сміття. А також, щоб було куди складати відсортовану вторинну сировину, планується встановити 16 контейнерів для: скла, пластику, паперу та металу. Мінісортувальний майданчик буде закритого типу. Електроенергією майданчик забезпечуватиметься електроенергією за рахунок сонячних панелей.

Слово ученицям гімназіїСлово ученицям гімназіїАвтор: Лілія Пузанова

Важливість такої ініціативи та ідею загалом підтримали керівник Департаменту міського господарства Ростислав Пошивак, керівник відділу освіти Віталій Вовків, директор гімназії №5 Віталій Лесик, вчителька біології та природознавства гімназії №5 Аліція Чайківська, а також учениці 9 класу, які також були на презентації проєкту.

Загалом практика залучення молоді та шкіл до сортування вторинної сировини досить розповсюджена на території України. І її допомагають втілити різноманітні фундації та фонди. Й те, що Міжнародний фонд “Відродження” цю ініціативу підтримують попри війну, лише підкреслює її давню актуальність і важливість.

Фото: Лілія Пузанова. На презентації екологічного проєкту Наталія Стародубець та Святослав Степ’як.

Джерело:https://drohobych.city/articles/257335/u-drogobichi-ekoaktivisti-na-bazi-gimnazii-stvoryuyut-ministanciyu-z-sortuvannya-smittya-yak-ce-bude

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.